Упродовж усієї своєї історії МХП розвивається за принципом: «Якщо хочеш зробити щось добре — зроби це сам».

 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002
 • 1999
 • 1998
2018

Компанія відсвяткувала своє 20-річчя. Урочисті заходи для співробітників та населення відбулись у Миронівці та у регіонах присутності холдингу.

Було завершено будівництво другої черги Вінницької птахофабрики, що дало змогу у 2018 році збільшити обсяги виробництва курятини до 617 943 тонн. 
Розпочато будівництво ВП «Біогаз Ладиждин» – найбільшого біогазового комплексу з переробки курячого посліду в Європі та другої біогазової станції МХП. До кінця року було запущено 1 чергу потужністю 10 МВт.
 
У 2018 році МХП розпочав роботу над угодою щодо придбання Perutnina Ptuj, міжнародної та найбільшої компанії з виробництва курятини і продуктів з м'яса птиці в Південно-Східній Європі. Завершено угоду на початку 2019 року.
 
Експорт продукції охопив більше ніж 80 країн світу. 
Розпочато масштабний проект діджиталізації усіх бізнес-процесів компанії, який має на меті підвищити ефективність діяльності усіх систем.
 
Створено MHP Channel – діджитал еко-систему, яка включає, усі онлайн-канали комунікації: сторінки МХП та МХП СТАРТ в Facebook та Instagram, офіційний Youtube та Telegram-канали компанії.
 
Завершилась програма розвитку стартапів MHP accelerator 1.0, що націлена на пошук, розвиток та інтеграцію технологічних рішень у сфері агробізнесу. Переможці отримали можливість комерційного запуску свого рішення в партнерстві з МХП.
 
МХП став одним з найкращих роботодавців України за версією міжнародної консалтингової компанії Korn Ferry та українського бізнес-видання «Власть денег». Також компанія отримала спеціальну нагороду «За внесок в розвиток культури HR-брендінгу в Україні» від HH за програму кар’єрного розвитку «МХП Старт». 
 
2017

Відбувся рестайлінг компанії МХП. 7 листопада 2017 року МХП презентував оновлений логотип Групи МХП усім співробітникам та громадськості. Новий знак – це трансформація історичного елементу «млин», який присутній у логотипі компанії ще з 1998 року.

За голландською моделлю відкрито переробне підприємство у Словаччині.
Розпочато спільний проект агрохолдингу МХП з Radar Tech і Agrohub – MHP accelerator, який спрямований на пошук, розвиток і інтеграцію стартапів у сфері агробізнесу.
Директор департаменту технологій якості продуктів Олена Косюк вперше представила МХП на Міжнародному форумі IFC з безпечності харчової продукції. Це стало можливим завдяки тому, що МХП – одна з перших компаній в Україні, яка впровадила на своїх підприємствах систему HAPP (аналіз небезпечних чинників та критичні точки контролю).
Розпочато будівництво другої черги Вінницької птахофабрики. Загальна потужність другої черги, яка буде введена в експлуатацію на 100% протягом наступних трьох років, становить 260 тис. тонн.
МХП впроваджує у дистрибуційному центрі в ОАЕ систему  SAP S/4HANA, яка дозволяє автоматизувати бізнес-процеси та керувати потоками інформації в режимі реального часу. Планується подальше тиражування системи на всю компанію.
 
2016

Ключові показники 2016 р.:

100 % завантаженість виробничих потужностей.

100 % самозабезпечення інкубаційним яйцем.

Експортер м'яса птиці в Україні № 1.

Диверсифікованість експорту: відкрито нові дистриб'юторські офіси в країнах Близького Сходу і Північної Африки.

Відкриття нового переробного заводу в Нідерландах.

Земельний банк ПрАТ «МХП» становить 370 000 га.

100 % ефективність із переробки відходів.

 

2015

Упродовж 2015 року проведена реконструкція бройлерної птахофабрики МХП «Перемога Нова», яка була переведена в статус птахофабрики батьківського поголів’я.

 

На птахофабриці «Оріль-Лідер» та Миронівській птахофабриці було розширено потужності з вирощування птиці. У м. Миронівка було введено в роботу нову лабораторію для потреб МПЗ «Легко», Миронівського заводу з виготовлення круп і комбікормів та Миронівської птахофабрики.

 

У червні МХП обміняв свої активи у Воронезькій області РФ «Воронеж Агро Холдинг» (40 тис. га землі та елеватори на 150 тис. т) на активи ТОВ «Агрокультура» у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській областях України (60 тис. га землі та елеватори на 90 тис. т).

 

Компанія активно впроваджує інноваційні технології точного землеробства та адміністрування земельного банку на всіх своїх рослинницьких підприємствах.

 

Протягом 2015 року в межах ТОВ «Катеринопільський елеватор» було збудовано і введено в експлуатацію перший в МХП олієекстракційний завод, який повністю забезпечує потреби МХП в соєвому шроті.

 

У Брюсселі шість продуктів МХП отримали європейські нагороди Міжнародного інституту смаку та якості (ITQI – International Taste & Quality Institute). Усі подані на конкурс продукти отримали нагороди, найвищу оцінку здобув продукт «Крило апетитне».
 

2014

Завершено строительство и введение в эксплуатацию первой очереди Винницкой птицефабрики мощностью порядка 220 тыс. тонн мяса птицы в год. В этом же году предприятие получило разрешение на экспорт своей продукции в страны ЕС и начало экспорт курятины под ТМ Qualiko.


Впервые МХП принимает участие в крупнейших мировых выставках продуктов питания: GULFOOD (Дубай, ОАЭ) и SIAL (Париж, Франция). География экспорта достигает 50 стран СНГ, Азии, Африки, Ближнего Востока. Объемы экспорта продукции МХП растут. Для экспорта продукции МХП на мировые рынки создана ТМ Qualiko.


Создана и выведена на украинский рынок ТМ Chick&Go – бренд уникальных охлажденных продуктов, готовых к употреблению.


Это также год мощного развития внутренних программ по работе с персоналом и внедрения новых решений на уровне внутренних коммуникаций.

 

 

2013

На Вінницькій птахофабриці на повну потужність працюють сім зон вирощування.


Компанія успішно випускає єврооблігації на суму US$750 млн. терміном до 2020 р. та пропонує до обміну облігації, термін яких спливає у 2015 р. МХП вперше виплачує квартальні дивіденди акціонерам компанії у розмірі US$1,12 на 1 акцію, що еквівалентно US$120 млн.


Три підприємства компанії отримали єврономери, що дозволяють експортувати їхню продукцію в країни ЄС: Миронівська птахофабрика, МПЗ «Легко», Птахофабрика «Снятинська Нова».


Завдяки новим придбанням у Росії (40 тис. га) і в Україні (35 тис. га) земельний банк МХП сягає 360 тис. га.
 

2012

У 2012 році була побудована і введена в експлуатацію перша черга Вінницького комплексу. На середину 2014 року запланований вихід на річний рівень виробництва в розмірі близько 220 тис. тонн.

У квітні 2012 р. МХП розпочав будівництво біогазової станції на птахофабриці «Оріль-Лідер». У  грудні 2012 року перший ферментатор був уведений в експлуатацію в тестовому режимі.

МХП збільшив свій земельний банк приблизно на 5 тис. га.
4 грудня влада ЄС проголосувала за включення України до списку країн, які мають право експорту продуктів птахівництва до країн Європейського Союзу. Відповідно до Регламенту ЄС № 88/2013, з 31 січня 2013 Україна отримала право на експорт продуктів птахівництва в країни ЄС.

2011

 

МХП починає розробку пілотного проекту "Біогаз", що передбачає будівництво біогазової станції, що працюватиме на курячому посліді на потужностях птахофабрики "Оріль-Лідер" (Дніпропетровська обл.). Об'єм інвестицій - близько $15 млн. на одну установку.

 

Потужність станції складе 5 МВт на рік. Біогазова станція зменшить "вуглецевий слід" і допоможе знизити виробничі видатки.

Мета компанії - енергетична ефективність та незалежінсть.

 

2010

Починається будівництво Вінницької птахофабрики (м.Ладижин). Планова сумарна потужність підприємства - 440 тис. тонн курятини на рік. Після введення в експлуатацію всіх виробничих ліній це буде найбільше підприємство такого профілю в Європі та одне з найбільших у світі.

Рефінансовано 250 млн. дол США єврооблігацій і отримано 330 млн. доларів США до 2015 року.

В грудні в ході SPO власник МХП Юрій Косюк продає близько 10% акцій компанії. У вільному обігу відтепер знаходяться близько 35% акцій компанії.

2009

Миронівська птахофабрика виходить на повну виробничу потужність (вводиться в експлуатацію друга виробнича лінія). Тепер потужність виробництва складає близько 200 тис. тонн курятини на рік. На сьогодні Миронівська птахофабрика - найбільше підприємство на українському ринку промислового виробництва курятини і одне з найбільших у Європі.

У вересні збільшуються потужності з переробки соняшнику на "Катеринопільському елеваторі". Це дозволяє МХП задовольнити попит на необхдіний для виробництва комбікормів соняшниковий протеїн, який зростає дедалі більше. Завдяки цьому виробництво олії збільшується на 50%.

У квітні проводиться успішний рестайлінг ТМ "Наша Ряба".

2008

МХП проводить первинне публічне розміщення акцій (у формі глобальних депозитарних розписок) на Лондонській фондовій біржі. Таким чином, "Миронівський хлібопродукт" стає першою українською аграрною компанією, що провела лістинг на основному майданчику Лондонської фондової біржі.

Група отримує контроль над 80% акцій заводу "Український бекон", що виробляє м'ясні вироби. Розширюється продуктова лінійка МХП за рахунок таких брендів м'ясоковбасних виробів, як "Бащинський" та "Європродукт".

З цього року компанія повністю забезпечує свої потреби в кукурудзі, що використовується при виробництві комбікормів.

2007

В експлуатацію вводиться перша виробнича лінія Миронівської птахофабрики (потужність - близько 110 тис. тонн курятини на рік). Для повного забезпечення цього підприємства ресурсами та кормами на "Катеринопільському елеваторі" вводяться в експлуатацію дві додаткові лінії виробництва комбікормів, а також збільшуються потужності Старинської птахофабрики для виробництва інкубаційного яйця.

2006

30 травня, згідно із законодавством Люксембургу, створюється холдингова компанія MHP. S.A.

У січні закінчується будівництво першого в Україні заводу з виробництва м'ясних напівфабрикатів - Миронівського м'ясопереробного заводу "Легко" (ТМ "Легко!"). До складу компанії з цього року також входять такі підприємства, як Науково-виробнича фірма "Урожай" (рослинництво) та "Дружба народів" (рослинництво та птахівництво).

Цього ж року МХП завершує випуск єврооблігацій на суму 250 млн. доларів США.

2005

До складу МХП входить утворене 2004 року підприємство "Зернопродукт", що займається вирощуванням кукурудзи, пшениці, ячменю і соняшнику.

Цього ж року частиною МХП стає також "Катеринопільський елеватор" (комбікормовий завод і потужносіт для зберігання зернових та олійних культур). Це дозволяє компанії збільшити контроль за виробництвом комбікормів.

Щоб виробляти бетонін панелі для будівництва пташників, МХП в травні включає до свого складу Черкаський завод залізобетонниз виробів.

2004

На Миронівському заводі з виготовлення круп і комбікормів введено в експлуатацію олієпресовий завод - як наступний етап втілення стратегії вертикальної інтеграції. Його мета - виробництво рослинного протеїну з насіння соняшнику для подальшого виробництва комбікормів.

Цього ж року починається продаж олії - побічного продукту при виробництві рослинного протеїну.

2003

У грудні МХП стає першою українською компанією, що отримала кредит від Міжнародної фінансової корпорації (IFC). Кошти спрямовані на збільшення та модернізацію виробничих потужностей.

Реалізуючи стратегію диверсифікації, у період між 2003 і 2006 роками МХП ініціює низку нових напрямків діяльності:

- вирощування кукурудзи, соняшнику, пшениці, ріпаку та інших культур;

- виробництво ковбасних виробів і м'ясних напівфабрикатів;

- розведення великої рогатої худоби для виробництва яловичини преміум-класу під торговельною маркою «Сертифікований Ангус»;

- виробництво гусячої печінки та фуа-гра.

2002

На ринок виходить перший в Україні бренд охолодженої курятини "Наша Ряба".

1999

МХП викуповує та модернізує птахофабрику «Перемога». На оновленому підприємстві "Перемога Нова" починається промислове виробництво м’яса птиці.

1998

Юрій Косюк заснував АТЗТ «Миронівський хлібопродукт».

Компанія здобуває контрольний пакет акцій у ВАТ «Миронівський завод з виготовлення круп і комбікормів» і стає одним з провідних зерноторгових підприємств України.